A murit unul dintre cei mai performanți primaru PSD

iosif_ionel_toma
Ionel Toma, primarul comunei Giroc din județul Timiș, a murit, duminică, 11 septembrie, la vârsta de 69 de ani. Toma s-a luptat în ultima perioadă cu o boală grea, incurabilă, pe care nu a reușit să o învingă. El a reușit în mai multe mandate consecutive să asfalteze toate drumurile din comună și să amenajeze parcuri.
„Cu regret și tristețe am aflat de trecerea în neființă a celui care a fost un bun prieten și coleg social-democrat, Ionel Toma, primar al comunei Giroc. Dumnezeu să îl odihnească în pace! Condoleanțe familiei!”, a transmis, duminică, deputatul Alfred Simonis, președintele PSD Timiș. „Cu nemăsurată durere și tristețe în suflet anunțăm că astăzi, 11.09.2022, primarul comunei Giroc, Toma Iosif-Ionel a trecut în neființă. În memoria comunității va rămâne ca fiind modelul a ceea ce însemnă devotament și dăruire. Rămas bun domnule Primar”, a anunțat site-ul oficial al Primăriei Giroc.
Citește și:
- 21:46 - Anca Alexandrescu: „Sistemul se metamorfozează, dar nu mă sperie! Cine trimite BMW-urile să mă filmeze la coafor?”
- 16:14 - Românii ar putea plăti tot mai mult pentru energia electrică. Mesajul ministrului Energiei, Bogdan Ivan
- 10:03 - Analiza Daniel Udrescu: BORNE DE ASERVIRE
- 18:30 - Prețul petrolului scade cu 10% după anunțul crucial al Iranului privind Strâmtoarea Ormuz
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News














