PSD susține demersul cetățenesc de demitere a primarului sectorului 1

PSD susține demersul cetățenesc de demitere a primarului sectorului 1
Administrațiile USR+ se măsoară în gunoi, scandal și șobolani. Gata!
PSD susține orice demers cetățenesc de demitere a primarului sectorului 1, Clotilde Armand. Va strânge semnături pentru organizarea referendumului de demitere, dar sub drapel neutru din punct de vedere politic. "Bătaia de joc trebuie sa înceteze!" Este poziția exprimată de președintele PSD, Marcel Ciolacu la finalul reuniunii partidului în forurile de conducere lărgite.
Într-o declarație în emisiunea lui Victor Ciutacu, liderul social democrat a arătat că viziunea USR+ în administrație se numără în gunoaie, șobolani, țânțari și scandaluri, iar cazul Clotilde Armand este emblematic pentru întreaga țară.
Sursa: Realitatea Din PSD
Citește și:
- 07:20 - China cere SUA să elimine taxele vamale unilaterale după decizia Curții Supreme
- 06:49 - Ilie Bolojan, discuții decisive cu șefa Comisiei Europene pentru banii din PNRR: sunt în joc 231 milioane de euro
- 19:44 - Daniel Băluță anunță noapte albă pentru echipele din Sectorul 4
- 19:40 - Incident aviatic în Capitală: un avion care zbura spre Egipt revine de urgență la sol
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News







_4f88515c25_a3b9209761.webp)



