Planul lui Ciolacu pentru prezidențiale: PSD a pierdut de 4 ori, înseamnă că a greşit undeva

Planul lui Ciolacu pentru prezidențiale: PSD a pierdut de 4 ori, înseamnă că a greşit undeva
Marcel Ciolacu, a declarat că prioritatea partidului pe care îl conduce este să schimbe statutul
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat că prioritatea partidului pe care îl conduce este să schimbe statutul, astfel încât orice ales local, judeţean sau naţional să poată participa la desemnarea candidatului pentru funcţia de preşedinte al României.
Întrebat, luni seară, la un post TV, dacă PSD are candidat la alegerile prezidenţiale, Marcel Ciolacu a precizat că aceasta nu este o prioritate a partidului său.
”Nu este o prioritate, în acest moment. Prioritatea PSD este ca poate în toamna anului viitor să facă un congres, să modifice statutul astfel încât să poată participa şi să schimbăm logica pentru candidatul la funcţia de preşedinte. Îmi doresc să se întâmple cu alegeri în fiecare organizaţie. Primari, viceprimari, consilieri locali, judeţeni, să participe la această competiţie din interiorul partidului astfel încât oameni de stânga recunoscuţi, personalităţi de stânga, să poată participa la această competiţie în interiorul partidului”, a declarat liderul PSD.
Sursa: Realitatea Din PSD
Citește și:
- 21:50 - PSD decide viitorul guvernării. Sorin Grindeanu anunță referendum intern și trei scenarii critice pentru Coaliție
- 21:43 - Grindeanu, replică tăioasă pentru premier: „Unde sunt plângerile la DNA? Dacă ai găsit șobolani în buget, spune-le numele!”
- 14:11 - Surse: Bolojan numește tehnocrați în locul miniștrilor
- 11:37 - Senator PSD: „Executivul nu va rezista timp de 45 de zile!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News














